Zlín tour trips zima

S námi na hory i za sluncem

volejte:603 226 442

infolinka:575 758 000

advent s anděly a vínem,Úštěk

kufr

Termín:

změnit termín

Délka pobytu:

ID hotelu:763467

Doprava:0

Strava:0

Cena vč. tax: 0 Kč

Poloha

Zveme Vás na adventní výlet do Českého středohoří, do města Úštěku, kde se můžeme potkat s anděly a navštívit Muzeum čertů. V sobotu 15.12.2018 se uskuteční již 18. ročník představení, při kterém uvidíte hromadný slet andělů z kostelní věže nad historickým centrem města Úštěk. Slet se koná jen 3x během dne, a to kolem 11:00 hod., 14:30 hod. a 17:00 hod. Zároveň se náměstí na celý den promění v jedno velké dobové vánoční tržiště, na hlavní scéně probíhá celodenní program, andělé se prochází na chůdách, střídají se pěvecké sbory s koledami a mnoho dalších.

Program

Odjezd v 07:30 hod. z ulice Na Florenci. První zastavení bude v klášteře v Doksanech. Klášter sester premonstrátek (jediný v České republice) byl založen kolem r. 1144 Vladislavem II. a jeho ženou Gertrudou. Nynější podoba získal barokní přestavbou v 18. století, obnoven byl po r. 1997 za pomoci krakovské kanonie a v roce 2003 zde byl obnoven klášterní život. Po prohlídce budeme pokračovat do Úštěku, malebného městečka, oblíbeného filmaři (natáčely se zde scény do filmů Kolja, Rebelové nebo Zámek v Čechách). V 11:00 hod. shlédneme slet andělů z věže kostela sv. Petra a Pavla na Mírovém náměstí a poté se můžeme zastavit u desítek stánků na adventním trhu, koupit si suvenýr pro radost nebo ochutnat něco z nabízených dobrot. Městská památková rezervace nabízí mnoho zajímavostí: zachovalé gotické domy s bedněnými štíty na náměstí, Pikartskou věž z roku 1428, pozdně barokní kostel sv. Petra a Pavla, barokní faru, synagogu, Muzeum čertů. Místní rarita se nachází v Kamenné ulici – tzv. Ptačí domky, pitoreskní stavby ve stráni, původně obydlí italských dělníků (stavitelů železniční dráhy).

Ve 14:00 hod. odjedeme z Úštěku do Třebívlic, do vinařství „Johann W“. Název vinařství odkazuje na básníka J.W. Goethe, jehož životní láskou byla mladičká Ulrikau von Levetzow, právě z Třebívlického panství. Po exkurzi s výkladem o výrobě vína nás čeká degustace 3 vzorků vína z místní produkce s odborným výkladem sommeliera. Po ochutnávce si můžeme ve firemní prodejně zakoupit víno z široké produkce vinařství.

Okolo 17:00 hod. odjezd do Prahy.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, prohlídku kláštera v Doksanech, prohlídku a řízenou degustaci 3 vzorků vín ve vinařství „Johann W“ v Třebívlicích.

Cena nezahrnuje

dobrovolný příspěvek klášteru v Doksanech.

 

advent s anděly a vínem,Úštěk

destinace: Česká republika, Čechy, Úštěk

termín: () | změnit termín

doprava: 0 / 0

strava: 0

advent s anděly a vínem,Úštěk
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Přihlašte se k odběru novinek
Vytvářím objednávku...