Zlín tour trips zima

S námi na hory i za sluncem

volejte:603 226 442

infolinka:575 758 000

Zámky na Loiře a Paříž

kufr

Termín:09.08. (Út) - 14.08. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 4 noci

ID hotelu:661437

Doprava:Autobus

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 10 490 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Příplatky
1lůžkový pokoj - 2 900 Kč, hotel kategorie 3* u Tours - 3 200 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
ORLÉANS – CHAMBORD – BLOIS – CHAUMONT – AZAY LE RIDEAU - MONTLOUIS – CHINON – FONTEVRAUD – USSÉ – VILLANDRY –  TOURS –  CHENONCEAU – AMBOISE – CLOS LUCÉ – FONTAINEBLEAU – PAŘÍŽ
Svozové trasy
Program A: PRAHA
Program B:
B, D, E
Program zájezdu

1. den
Program B: Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách přes Německo do Francie. Večer se ubytujeme v blízkosti Paříže. Program A: V podvečer odlet z Prahy do Paříže. Po příletu transfer do hotelu. Dále společný program A i B.
2. den
Řeka Loira je nejdelší francouzskou řekou, od pramene v Massif Central až po své ústí do Atlantiku u St. Nazaire měří přes tisíc kilometrů. 180 kilometrů z toho zaujímá pás s největším počtem zámků na čtvereční kilometr na světě – zámky na Loiře. Každý ze zámků v údolí Loiry je jiný a každý má své osobité kouzlo, každý z nich ukrývá svůj jedinečný příběh. Na zámku v Blois byl ve svém pokoji na příkaz krále Jindřicha II. zavražděn vévoda z Guise, Château d´Usse se stalo předlohou Charlese Peraulta pro pohádku Šípková Růženka, zámek Chambord má tolik komínů, že každý den v roce může být používán jiný, u zámku Amboise vznikl první renesanční park ve Francii. Naše putování začneme v srdci Francie, ve městě ORLÉANS, kde si prohlédneme katedrálu St. Croix, považovanou Francouzi za památník národní státnosti. Podél Loiry budeme pokračovat ke krátké zastávce u zámku CHAMBORD, který možná projektoval sám Leonardo da Vinci. Po prohlídce klasicistního zámku CHEVERNY s psincem a trofejním sálem přejedeme do bývalého královského města BLOIS, k zámku několika historických slohů, a s králem Františkem I. prožijeme jeho spory s architekty. Ani králové si své sny neplní bez obtíží! Projdeme se večerním městem, kde Johance z Arku požehnal před vítěznou bitvou remešský arcibiskup. Pojedeme okolo zámku Chaumont, přes romantické městečko Montlouis k našemu ubytování u starobylého města Tours.
3. den
Po snídani zavzpomínáme na setkání Jany z Arcu s budoucím francouzským králem Karlem VII. u zříceniny hradu CHINON, předtím se ale ještě na chviličku zastavíme u zámku AZAY LE RIDEAU. Další historii stoleté války budeme objevovat v opatství FONTEVRAUD s náhrobky anglických králů. Při prohlídce na zámku USSÉ možná potkáme i Šípkovou Růženku. V zahradách zámku VILLANDRY nás zdejší zahradníci přesvědčí, že nádherné ornamenty je možné vysázet i z obyčejné zeleniny. Den zakončíme procházkou městem TOURS s kouzelným náměstím Place Plumerau a bazilikou sv. Martina. Vrátíme se na ubytování u Tours.
4. den
Po snídani zavítáme do CHENONCEAU, kde nás přivítá krásná králova milenka Diana z Poitiers spolu s dalšími pěti slavnými ženami, jež nádherný vodní zámek obývaly. Obdivovat budeme mostní oblouky galerie zámku spojující tento unikát se dvěma břehy Loiry. Návštěvníkům tohoto zámku se nabízí v zámeckém sklepě degustace typických francouzských vín podtržená atmosférou této památky. V městečku AMBOISE se setkáme s geniálním Leonardem da Vincim, modely některých z jeho vynálezů budeme obdivovat v nedalekém zámečku CLOS LUCÉ, kde tento všestranný člověk na sklonku svého života několik let pobýval. Pozdní odpoledne strávíme v TOURS. Svatého Martina, bývalého biskupa města si připomeneme u baziliky, která nese jméno toho světce. Potom se můžeme toulat starobylými uličkami a vychutnat si skleničku vína při zapadajícím slunci na kouzelném náměstní Place Plumerau s řadou kavárniček. Po možnosti zde individuálně strávit čas se vrátíme do hotelu.
5. den
Po snídani se přesuneme do oblasti Ile de France.. Naše cesta povede k FONTAINEBLEAU, sídlu francouzských králů i císaře Napoleona I. Po prohlídce zámku přejedeme do PAŘÍŽE a její nejvýznamnější památky uvidíme v průběhu krátké okružní jízdy. Program A: Transfer na letiště a odlet do Prahy. Program B: Vychutnáme si atmosféru města módy, historie a gastronomie. Zájemci mohou individuálně navštívit Eiffelovu věž nebo absolvovat jízdu lodí po Seině. Ve svém volnu můžeme ochutnat kulinářské speciality v Latinské čtvrti nebo navštívit slavná muzea. Noční přejezd Německem.
6. den
Program B: Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
Program A: leteckou přepravu Praha – Paříž – Praha, letištní taxy a palivový příplatek, transfery z/na letiště v Paříži, dopravu autobusem dle programu ve Francii , 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4× snídani, služby průvodce, pojištění CK. Program B: dopravu autobusem, 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
lodní plavby a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 90 - 120 €.
Poznámka
PROGRAM B:Plánovaný odjezd z Brna - 05:15, předpokládaný příjezd do Brna 17:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou ck.
Slevy
3. osoba na přistýlce - 1 000 Kč.

Zámky na Loiře a Paříž

destinace: Francie, Poznávací zájezdy - Francie, Francie

termín:09.08. (Út) - 14.08. (Ne) 2022 (6 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Zámky na Loiře a Paříž
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Přihlašte se k odběru novinek
Vytvářím objednávku...