Zlín tour trips zima

S námi na hory i za sluncem

volejte:603 226 442

infolinka:575 758 000

Romantický Silvestr v Benátkách

kufr

Termín:30.12. (So) - 01.01. (Po) 2024

změnit termín

Délka pobytu:3 dny, 2 noci

ID hotelu:876646

Doprava:Autobus

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 1 990 Kč

Poloha
Zimní pohádka na laguně   Přes den s průvodcem, večerní oslavy podle gusta! Oslavte Silvestra v jednom z nejpůsobivějších italských měst – v Benátkách! Při procházení křivolakými uličkami města na sebe nechte dýchnout jedinečnou atmosféru nasáklou historií tohoto v minulosti velmi důležitého centra obchodu a kultury.
Program

1.den:
Odjezd (Praha 16.30, Jihlava 18.00, Brno 19.20, Znojmo 20.30). Následuje noční tranzit přes Vídeň, Klagenfurt.
2.den:
ráno, před příjezdem do Benátské laguny, se občerstvíme v autobusu a poslední krátký úsek po pobřeží projedeme známými lázeňskými středisky do přístavu Punta Sabione.
Soukromou lodí se přeplavíme přes lagunu a užijeme si pohled na okolí Benátek z vodní hladiny. První naší zastávkou bude ostrov Burano, barevný ostrov krajek a rybích specialit. Ostrov Burano je považován za perlu všech ostrovů, naleznete zde krajkářské muzeum a rybářské domky s barevnými fasádami. Mnohem víc ale každého návštěvníka zaujme zdejší architektura - mrňavé domečky, mnohdy tak úzké, až se nechce věřit, že v nich někdo vůbec bydlí. Hlavně ale neuvěřitelně barevné. Dáme si i čas na procházku, kávu či svačinu.
Po čase, zde strávené, se přesuneme na ostrov Murano-ostrov sklářů. Stejně jako Benátky i Murano tvoří skupin ostrůvků, vzájemně propojených mosty. V roce 1291 se sem kvůli vysokému nebezpečí požárů a nepříjemnému kouři museli z města přestěhovat skláři s pecemi. Od té doby je Murano centrem sklářského průmyslu. Některé hausbóty pocházejí právě z tohoto období. V 15. a 16. století bylo Murano předním sklářským střediskem v Evropě a dodnes sem většinu turistů láká výhradně sklo. Museo Vetrario (Muzeum skla) v Palazzu Giustinian opatruje přenádhernou sbírku
starého skla (modrá Barovierova svatební číše z konce 15. století, kterou emailem vyzdobil Angelo Barovier). Architektonickým skvostem ostrova je Basilica dei Santi Maria e Donato s apsidou se sloupořadím z 12. století. Na Muranu strávíme zhruba 1,5 hodiny.
Z Murana se lodí přepravíme přímo na náměstí Sv. Marka, kde bude pokračovat náš program. Přestože máme na prohlídku Benátek pouze den, vynasnažíme se ukázat Vám pokud možno nejvíce z tohoto města na lagunách. Navštívíme hlavní benátskou dopravní tepnu Canal Grande, zastavíme se na mostě Ponte di Rialto, posedíme na nám. Sv. Marka, navštívíme baziliku, Dóžecí palác.
Zájemci se mohou zastavit na projížďku gondolou, posedět v benátských uličkách v restauraci nebo se jen procházet kouzelnými uličkami se starými paláci a tajemnými průchody a užívat si oslavy příchodu nového roku. Čeká na nás krásný ohňostroj nad mořem a neopakovatelná atmosféra ve městě zamilovaných na laguně.
3.den:
V brzkých ranních hod. (cca 02:00 hod.) se lodí přepravíme zpět do Punta Sabbioni a odtud se již vydáme plni dojmů na cestu domů. Příjezd do ČR bude v odpoledních hodinách
(Znojmo 11.00, Brno 12.15, Jihlava 13.45, Praha 16.00).
 
Nástupní místa:
Praha, Jihlava, Brno, Znojmo
Nástupní místa
Znojmo, Brno, Praha, Jihlava/Pávov
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
služby profesionálního průvodce
1x ranní občerstvení v busu
pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
povinný příplatek za vjezd do Benátské laguny ve výši 190,- Kč/os.
pojištění léčebných výloh 180,-/os,
pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 210,-/os
povinný poplatek za lodní přepravu včetně poplatku města 40 EUR/osoba
orientační ceny vstupů: věž cca 8 EUR (skupina 4EURA), Benátky – Academia cca 12 EUR (studenti 4 EURA), Dóžecí palác + Museo Correale cca 20 EUR (studenti 8 EUR), Námořní muzeum cca 5 EURA
pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.

Romantický Silvestr v Benátkách

destinace: Itálie, Benátská riviéra, Benátky

termín:30.12. (So) - 01.01. (Po) 2024 (3 dny, 2 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Romantický Silvestr v Benátkách
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Přihlašte se k odběru novinek
Vytvářím objednávku...