Zlín tour trips zima

S námi na hory i za sluncem

volejte:603 226 442

infolinka:575 758 000

Benátky + ostrov Burano a Murano

kufr

Termín:22.03. (Pá) - 24.03. (Ne) 2024

změnit termín

Délka pobytu:3 dny, 2 noci

ID hotelu:1046441

Doprava:Autobus

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 1 950 Kč

Poloha
Vidět v Itálii vše, co je hezké, to by byl úkol nesplnitelný. A protože někdy méně znamená i více, zkusme poznat alespoň něco. Benátky svojí romantickou polohou a neopakovatelným šarmem lákají tisíce turistů z celého světa, kteří zde obdivují jejich historické, umělecké a kulturní dědictví. Benátky ovšem nejsou jen náměstí sv. Marka a Dóžecí palác. Rozkládají se na 118 ostrovech a ostrůvcích a na každém z nich na vás dýchne zcela jiná atmosféra. S námi navštívíte dva nejznámější benátské ostrovy Murano a Burano.
Program

1. den:
Odjezd (Praha 16:00, Jihlava 18:00, Brno 19:20, Znojmo 20:30). Následuje noční tranzit přes Vídeň, Klagenfurt.
2. den:
Ráno, před příjezdem do Benátské laguny, se občerstvíme v autobusu a poslední krátký úsek po pobřeží projedeme známými lázeňskými středisky do přístavu Punta Sabione. Soukromou lodí se přeplavíme přes lagunu a užijeme si pohled na okolí Benátek z vodní hladiny. První naší zastávkou bude ostrov Burano. Ostrov Burano je považován za perlu všech ostrovů, naleznete zde krajkářské muzeum a rybářské domky s barevnými fasádami. Mnohem víc ale každého návštěvníka zaujme zdejší architektura - mrňavé domečky, mnohdy tak úzké, až se nechce věřit, že v nich někdo vůbec bydlí. Hlavně ale neuvěřitelně barevné. Na procházku, kávu či svačinu si dáme hodinu.
Po hodině, zde strávené, se přesuneme na ostrov Murano-ostrov sklářů. Stejně jako Benátky i Murano tvoří skupin ostrůvků, vzájemně propojených mosty. V roce 1291 se sem kvůli vysokému nebezpečí požárů a nepříjemnému kouři museli z města přestěhovat skláři s pecemi. Od té doby je Murano centrem sklářského průmyslu. Některé hausbóty pocházejí právě z tohoto období. V 15. a 16. století bylo Murano předním sklářským střediskem v Evropě a dodnes sem většinu turistů láká výhradně sklo. Museo Vetrario (Muzeum skla) v Palazzu Giustinian opatruje přenádhernou sbírku
starého skla (modrá Barovierova svatební číše z konce 15. století, kterou emailem vyzdobil Angelo Barovier). Architektonickým skvostem ostrova je Basilica dei Santi Maria e Donato s apsidou se sloupořadím z 12. století. Na Muranu strávíme zhruba 1,5 hodiny.
Z Murana se lodí přepravíme přímo na náměstí Sv. Marka, kde bude pokračovat náš program. Přestože máme na prohlídku Benátek pouze den, vynasnažíme se ukázat Vám pokud možno nejvíce z tohoto města na lagunách. Navštívíme hlavní benátskou dopravní tepnu Canal Grande, zastavíme se na mostě Ponte di Rialto, posedíme na nám. Sv. Marka, navštívíme baziliku, Dóžecí palác. V podvečerních hodinách se vrátíme do Punta Sabione a po 20-té hodině se vydáme na zpáteční cestu do ČR.
3. den
Příjezd do ČR bude v brzkých ranních hodinách (Znojmo cca 5:30, Brno cca 6:40, Jihlava cca 8:00, Praha cca 10:00).
Vstupy
U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.
Poznámka
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.) Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.) V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.
Nástupní místa
Praha, Brno, Znojmo, Jihlava/Pávov
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji a GPS)
služby profesionálního průvodce
1x ranní občerstvení v busu
pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
Cena nezahrnuje:
- povinný příplatek za vjezd do Benátské laguny ve výši 190, Kč -/os.
- pojištění léčebných výloh 180,- Kč/os.
- pojištění rozšíření (storno, léčebné výlohy, úrazové) 210,- Kč/os.
- povinný poplatek za soukromou lodní přepravu cca 35 €
- pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,-…
Vstupy:
U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek.…
Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.

Benátky + ostrov Burano a Murano

destinace: Itálie, Dolomiti Superski, Val di Fiemme/Obereggen

termín:22.03. (Pá) - 24.03. (Ne) 2024 (3 dny, 2 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Benátky + ostrov Burano a Murano
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Přihlašte se k odběru novinek
Vytvářím objednávku...