Zlín tour trips zima

S námi na hory i za sluncem

volejte:603 226 442

infolinka:575 758 000

Velikonoční Švýcarsko-země sýrů, čokolády a horských velikánů

kufr

Termín:28.03. (Čt) - 01.04. (Po) 2024

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:596372

Doprava:Autobus

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 5 690 Kč

Poloha
Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Poznat Švýcarsko se neobejde bez toho, abyste ho navštívili.
Program

1.den:
Odjezd Znojmo 16:00, Brno 17:10, Jihlava 18:30 Praha 20:10, Plzeň 21:40) následuje tranzit přes území Německa. Rozvadov, Mnichov, Bregenz, Luzern.
2.den:
Příjezd k Luzernu v ranních hodinách (cca v 07:00). Luzern, město na Vierwaldstättském jezeře. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů, to vše však bude náplní až dnešního odpoledne. Ráno se vydáme hned první lanovkou z Kriensu na Pilatus. Zde se nám otevřenou neuvěřitelné pohledy, projdeme se po vrcholku a strávíme příjemný čas na Pilatu. Kolem oběda sjedeme zubačkou dolů k jezeru do vesničky Alpnachstad, zubačka trvá 40 minut a odtud se vrátíme lodí zpět do Luzernu.
Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera.
3.den:
Tento den budeme poznávat okolí Ženevského jezera. Při dopolední jízdě můžeme obdivovat panorama jezera. První zastávkou bude vesnička Gruyéres, kde se zastavil čas a kde si můžeme prohlédnout sýrárnu nebo zámek. V sousedství je vesnička Broc, kde se ve výrobně čokolády dozvíme něco o výrobě a také můžeme nakoupit čokoládu jako vhodný suvenýr.
Poté se vypravíme autobusem přímo k jezeru do městečka Montreaux. V Montreaux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. V případě příznivého počasí je po dohodě možné prohlédnout si zámek jen z venku a v případě příznivého počasí věnovat ušetřený čas koupání v Ženevském jezeře. Poté se budeme vracet na stejné místo ubytování.
V Ženevě se však zastavit musíme. Procházka po kolonádě, fotografie nejvyšší fontány (130 m) a možná i posezení při kávě s výhledem na jezero, to mohou být také zážitky pro tento den. Navečer se ubytujeme na stejném místě.
4.den:
Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory samozřejmě chybět nemohou. Náš odjezd z hotelu bude však velmi brzy ráno/cca 05,30/.  Již jen jízda horskou krajinou údolím Rhony bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny a Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. V případě příznivého počasí (období červen-září) lze také absolvovat pěší túru – procházku. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté dokončíme noční tranzit přes Německo.
5.den:
Návrat v ranních hodinách do ČR.
Nástupní místa:
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.
Nástupní místa
Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Hustopeče
Cena zahrnuje
- dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými
i studenými nápoji, GPS)
- služby profesionálního průvodce
- 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 500,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 700,- /2 noci)
- 1x ranní občerstvení v autobusu
- pojištění CK pro případ úpadku
pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
povinný příplatek za pobytovou taxu 160,-Kč/os
příplatek za snídani na hotelu 160,-Kč/1 snídaně/os. /poslední snídaně na hotelu není z časových důvodů možná/
pojištění léčebných výloh 300,-/os,
pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.
pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu
vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat cca 98 CHF (114 CHF červenec + srpen), Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 78 CHF (110 CHF červenec +srpen), Zlatý okruh Pilatus 80 CHF,vstup do čokoládovny …
Na vstupy doporučujeme 250 CHF

Velikonoční Švýcarsko-země sýrů, čokolády a horských velikánů

destinace: Švýcarsko, Poznávací zájezdy - Švýcarsko, Švýcarsko

termín:28.03. (Čt) - 01.04. (Po) 2024 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Velikonoční Švýcarsko-země sýrů, čokolády a horských velikánů
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Přihlašte se k odběru novinek
Vytvářím objednávku...